ficha técnica

Lluís Companys PERE PONCE
Francesc Macià FERMÍ REIXACH
Josep Tarradellas ALEIX ALBAREDA
Alfons XIII RUBÉN AMETLLÉ
Maurici Castells DAFNIS BALDUZ
Fernando de los Ríos MANEL DUESO
Marcel.lí Domingo PEP FERRER
Nicolau Battestini MIQUEL GARCIA BORDA
Joan Casanellas JOEL JOAN
Josep M. Planes JULIO MANRIQUE
Joan Casanovas JOAN MASSOTKLEINER
Carme Ros MARIA MOLINS
Eduardo López-Ochoa CARLOS OLALLA
Josep Antoni Trabal BRUNO ORO
Nicolau d’Olwer PEP PLANAS
Amadeu Aragay FÈLIX PONS
Ventura Gassol JORDI PUIG "KAI"
Federica Montseny MARIA RIBERA
Josep Casals XAVI RICARD
Josep Pla MARC RODRÍGUEZ
Víctor Galindo XAVIER SERRANO
J. M. Martínez Domingo CARLES VELAT
Jaume Aiguader PERE VENTURA
Núria Sanahuja PAULA VIVES
Espontani ISAAK ALCAIDE
Despujol JAUME COMAS
Jove borratxo ALBERTO DÍAZ
Mestre Vives LUCKY GURI
Anguera JOAN CARLES GUSTEMS
Oficial FONT HERRERA
Carrasco QUECO NOVELL
   
Amb la col.laboració especial de  
   
Eugènia Lamarca MONTSERRAT CARULLA
Niceto Alcalá-Zamora JOAQUÍN CLIMENT
Josep Maluquer JOAN CROSAS
Francesc Cambó EDUARD FERNÁNDEZ
Miguel Maura MANUEL SOLO
   
Veu en off ROSA NOVELL
   
Direcció MANUEL HUERGA
Primer ajudant ÁNGEL LAFUENTE
Script SANDRA SERNA
Segon ajudant PAU TEIXIDOR
Auxiliar ALBERT AULADELL RISPAU
Direcció de càsting IRENE ROQUÉ
Coach MANEL DUESO
   
Guió TONI SOLER
Documentalista MARTA TORRAS
   
Producció executiva FRANCESC ESCRIBANO
Producció executiva TVC SUSANNA JIMÉNEZ
ROSA BOSCH
Producció executiva Minoria Absoluta DAVID FELANI
Directora de producció MAITE FONTANET
Cap de producció VALEN CLOSAS
Primer ajudant DAVID CUSPI
Segon ajudant FRANCESC OLIVARES
Secretària NEUS CARBONELL VILLENA
   
Director de fotografia i càmera MARIO MONTERO
Foquista URI IBÁÑEZ VAQUES
Tècnic HD ILLIA TORRALBA
Auxiliar EMMANUEL CAÑAS
Vídeo assistent JOSECHO DE LINARES
   
Director artístic JOSEP ROSELL
Ajudant EVA TORRES
Regidor CARLES VILARNAU
Atrezzista F. JAVIER LÓPEZ
Assistent BILLY
Atrezzista avanç ALGER CIVÍS ESCOLÀ
Assistent d’avanç ROSER PÉREZ
   
Vestuari ELENA BALLESTER I SUÑÉ
IRANTZU CAMPOS ORTIZ
Auxiliar MARIA TUSET
Perruqueria IGNASI RUIZ
Maquillatge MERCÈ RIBES
Ajudant MONTSERRAT GANDÍA
   
So directe AITOR BERENGUER
Ajudant IÑAKI LUPIANI
   
Muntatge PABLO MONTES
MANUEL HUERGA
   
Música produïda per XAVIER CAPELLAS
Trompetes i trompes DAVID PASTOR
   
Cap d’elèctrics JORDI JOANÍ
Elèctrics ÀLEX NARVAEZ
PEP LLOPART
JOSU CEJUELA
Auxiliar XAVIER MACIÀ
Foquista segona unitat PAU CARRETÉ
2n operador segona unitat JAVI ARRONTES
Ajudant producció segona unitat MARTA SANMARTÍN
Meritòria direcció JULIETA LASARTE
Meritòria producció EIDER GALÁN
   
Reforços  
   
Direcció ELOI COLOM
Producció MARIA PALENCIA MANZANO
ALBA M. CLIMENT
ROSA SUBIRÀ
MARKOS GONZÁLEZ ORTEGA
Vestuari SILVIA IGLESIAS
BEATRIZ RIVAS
OLIVIA ESTEVADEORDAL
ANNA RIBERA
KARIM ADDUCHI
Maquillatge EVA FERNÁNDEZ DE FENT I DESFENT
Perruqueria SANTIAGO DEL RÍO
STEPHANY
JAEL FABEIRO
ESTER PONS BOSCH
HALYNA SASYUK
   
Equip Minoria  
   
Direcció de producció PERE LLOP
Secretària OLGA BALIBREA
Premsa ANNA PUJOL
Web ENRIC GARRIGA
Runner ANDRÉS ABÁIGAR
   
Making of  
   
Direcció ANNA MOREJÓN
LLUÍS CARRIZO
Producció JORDI MARQUÈS
Càmera XAVIER BAIG
   
Figuració ACTOR’S GALLERY
Càsting ANNA MATÍAS
CARMEN ROMERO
   
Material de càmera RODOSTO SL
Càmera GRASS VALLEY VIPER LDK 7500/00
Òptica ARRI-ZEISS DIGIPRIME
Material so MENOS DOCE DB SL
Material elèctric AMALGAMA
Grups electrògens ENELMO
Atrezzo i mobiliari llogat ALMIRALL
ARTIGAU
Dibuixos caricatures cedits per FRANCESC PRATS i GIRONÍ GAMBANDÉ
Cotxes SPOTCAR SCP
Animals ANIMALES Y CARRUAJES SL
PUJADAS
Lloguer vestuari SASTRERÍA CORNEJO
Complements vestuari DRESS ART
Lloguer postisseria CARLOS MONTOSA
Material verge ALEXON
Material digital G TECHNOLOGY INC
Fungibles GRAU LUMINOTÈCNIA
CINETOOLS
Transports MODASA
Conductors VICENTE GUERRA
ANTONIO MARTÍN
Lloguer de vehicles OVER
Missatgeria BCN COURRIER
Reserva espai i seguretat VALLAS DONDE VAYAS
Walkies SOUNDREC SL
Càtering CATERING HEPBURN
Assegurances CIRCLES GROUP SA
Corredoria d’assegurances CINEVENT ONLINE
Auditoria EQUIFOND AUDITORES SL
Gestoria ETB XARXA D’ASSESSORAMENT INTEGRAL SLPU
Gestor ENRIC TERRADAS
Comptabilitat PILAR MIRALLES
Contractació NATALIA IRIMIA
Assessors legals DS ADVOCATS
CARLES VIÑAS
   
Estudi postproducció imatge MOONRIVER ARTS SL
Producció musical CAPELLAS MUSIC SCP
Estudi postproducció de so INFINIA SA
Directora de comptes LÍDIA MARTÍNEZ
Disseny de so XAVIER PALLISER
Mescles XAVIER PALLISER
ÀLEX PÉREZ
Efectes sala MARC GONELL
Gravació efectes sala i supervisió de so ÀLEX PÉREZ
Subtitulat al castellà TASMAN INDUSTRIES
   
Disseny cartell MIQUEL SANTIVERI
XAVIER ROJAS
   
Material gràfic "Cartell votad al Frente Popular" autoritzat per
MANDEVILLE SPECIAL COLLECTIONS LIBRARY (UCSD)
Material fotogràfic

fotografies de Josep Maria Planes i Joan Casanovas / Gabriel Casas i Galobardes
Fons Gabriel Casas i Galobardes
fotografia de Francesc Macià / Bragulí (fotògrafs)
Fons Bragulí
autoritzades per l’ARXIU NACIONAL DE CATALUNYA
fotografies de Francesc Cambó i Lluís Companys
autoritzades per l’ARXIU FOTOGRÀFIC DE BARCELONA
fotografies de Josep Antoni Trabal, Joan Casanellas i Josep Tarradellas / Lluís Torrents i Ventura Gassol / Gaspar
Fons Fundació Josep Irla, Arxiu Fotogràfic
autoritzades per la FUNDACIÓ JOSEP IRLA
fotografia de Josep Pla / Desconegut
Col. Josep Vergés
autoritzada per FUNDACIÓ JOSEP PLA
fotografia d’Alfons XIII
autoritzada per AGÈNCIA EFE

Imatges d’arxiu "Proclamació de la república catalana"  - 1931
"Moments històrics (Macià)" - 1931
"Proclamació de la república catalana" Modest Solsona - 1931-1933
"La fin d’un regime" - 1931
"Gent i paisatge de Catalunya" Josep Gaspar - 1926
"Proclamació de la II República a Barcelona i Madrid" - 1931
autoritzades per FILMOTECA DE CATALUNYA
"Barcelona: història de l’Estació de França"
autoritzada per A.D.I.F.
"Noticiario Español nº 13"
"El camino de la paz" Rafael G. Garzón - 1959
autoritzades per FILMOTECA ESPAÑOLA
"City Lights" / Charlie Chaplin
autoritzada per PRODUCERS LIBRARY
"Exode des refugiés espagnols pendant la guerre"
Collections Gaumont Pathé Archives
autoritzada per GAUMONT PHATÉ
"Spanish refugees at spanish - franco border"
"Spanish refugees in France"
autoritzades per BRITHIS PATHÉ
Músiques "El cant del poble" d’Amadeu Vives / Josep Maria de Sagarra
autoritzada per SGAE
"Doña Francisquita" d’Amadeu Vives / Federico Romero / Guillermo Fernández
autoritzada per SGAE i UNION MUSICAL EDICIONES SL
"Los generales" de José Power Reta
autoritzada per UNION MUSICAL EDICIONES SL
"La internacional" de Pierre Degeyter / Eugène Pottier
autoritzada per LE CHANT DU MONDE
"City Lights" de C. Chaplin (c) Bourne Co
autoritzada per EDICIONES MUSICALES CLIPPER’S SL
"El ball de Sant Ferriol" (tradicional catalana)
Interpretació d’Anna Maria Reverté des del petit carilló del Museu de la Ciència i de la Tècnica de Catalunya, a Terrassa (antic petit carilló del 1927 del Palau de la Generalitat)
"Improvitzacions Hotel Colón" Lucky Guri
interpretada i autoritzada per LUCKY GURI
"Fragments de música popular"
"La Marsellesa"
interpretada per MON CARDONA
Altres intèrprets MERCÈ MARTÍNEZ
MON CARDONA
BERNAT MUÑOZ
CHRISTIAN CANER
ÀLEX MITJÀ
FRANCESC SADURNÍ
   
Agraïments BARCELONA-CATALUNYA FILM COMMISSION
OFICINA MUNICIPAL DE PARCS I JARDINS DE BARCELONA
GUÀRDIA URBANA DE BARCELONA
OFICINA D’INFORMACIÓ I TRÀMITS DE LA GUÀRDIA URBANA DE BARCELONA
AJUNTAMENT D’ARGENTONA
CASA LLOTJA
DEPARTAMENT DE DOCUMENTACIÓ DE TVC
FILMOTECA DE CATALUNYA
ARXIU HISTÒRIC DE LA CIUTAT DE BARCELONA
QUIM TORRA
QUIM MORALES
XAVIER PÉREZ ESQUERDO
LLUÍS ARCARAZO
JAUME ROURES
MANEL LUCAS
MIGUEL GRIÑO, ESCUELA DE PELUQUERÍA
JOSEP SOLÉ i VIOLETA SERRA del diari "ARA"
GRUPO DAMM
DANONE
FRIT RAVICH
CASA TARRADELLAS
SOMBRERERIA OBACH
CRUSPINERA
Perruquer colorista JUANCHO GÓMEZ per a CEBADO
Productes perruqueria REDKEN 5th AVENUE NYC
   
Agraïm especialment la col.laboració de GENERALITAT DE CATALUNYA
AJUNTAMENT DE BARCELONA
PARLAMENT DE CATALUNYA
   
Pel.lícula rodada a BARCELONA i ARGENTONA
   
© MINORIA ABSOLUTA i TELEVISIÓ DE CATALUNYA


© 2005-2015, Manuel Huerga | by Permanent | gráfica Bloomdesign.biz | este website usa SPIP